Kullanım Koşulları

Giriş

Bu şartlar ve koşullar aramızdaki iş ilişkisini düzenlemektedir. Herhangi bir şekilde sitemizi kullandığınız veya sitemizden alışveriş yaptığınız takdirde bu şartlar ve koşullarla bağlı olduğunuzu kabul etmektesiniz.

Sitede yer alan belgeler, görseller, yazı tipleri, mizanpaj, grafikler, yazılım, bunu uygulamak için kullanılan diğer bütün malzemeler, programlama dilleri ve kodlar da dahil olmak üzere PETEK Tekstil adına Tunç Petek ve www.renklielbise.com'a aittir. PETEK Tekstil adına Tunç Petek ve www.renklielbise.com bütün kullanım haklarını elinde tutar. Bu sitede yer alan malzemeler telif haklarıyla korunmaktadır. Sitenin içeriğinin herhangi bir parçası üçüncü şahıslara iletmek veya ticari amaçlarla kopyalanamaz, değiştirilemez, indirilemez ve yayınlanamaz.

Siparişler ve Ürünler

Tüm siparişler e-posta yoluyla onayımıza tabidir. Lütfen ürünlerin doğru rengini görüntüleyebilmek için dikkatle çalıştığımızı, ama gerçek renk görünümlerinin ekranınıza bağlı olduğunu ve tam doğru olarak görünemeyebileceklerini dikkate alınız. Tüm ürün tanımlamaları, ağırlıkları, özellikleri ve beden ölçümlemeleri asıl üreticilerden alınmış olup bu bilgilere güvenip güvenmemek size kalmaktadır. Dolayısıyla, bu tarz bilgilerin hiçbiri bu anlaşmayı şekillendirmemektedir. Eğer sipariş ettiğiniz ürünler stoğumuzda mevcut değilse, siparişinizi sevk etmeden önce size ürünün alternatifleri sunulur. Eğer böyle bir şey gerçekleşirse, siz:

  • Sunduğumuz alternatifi kabul edebilir;
  • Siparişinizi iptal edebilir;
  • Ya da stokta bulunmayan ürünü çıkartıp siparişin kalanını geçerli kılabilirsiniz.

 

Eğer size borçlu kalırsak (bu veya başka bir sebeple), tarafınıza 30 günü aşmayacak şekilde, en kısa süre içerisinde geri ödeme yapılacaktır. Teslimatlar siparişinizde belirtilen adrese anlaşmalı kargo şirketimiz tarafından yapılacaktır. Paketi teslim almak için birinin hazır bulunacağını garanti etmelisiniz. Eğer ürünleriniz sipariş tarihinden sonraki 30 gün içerisinde teslim edilemezse, teslimat için başka bir tarih belirlemek amacıyla e-posta yoluyla durumdan haberdar edileceksiniz. Siparişinizdeki tüm ürünler aynı anda hazır değilse hazır olanlar parça parça gönderilir.

Fiyatlar

Sitede gösterilen fiyatlara KDV dahildir.

İthalat Kısıtlaması ve Gümrük Vergisi

Yasal olarak ithal edebileceğiniz ve gümrük vergisini ödemediğimiz ülkelerde ürün alımlarından müşteri sorumludur. Herhangi bir gümrük vergisi ve buna bağlı diğer masraflar tarafınızdan karşılanmak durumundadır.

Kargo Ücreti

Ürünlerin teslimi için gereken kargo ücreti tarafınıza aittir veya kampanya bazında "ücretsiz kargo" olarak değişiklik gösterebilinir. Siparişinizin onay sayfasında kargo tutarı görünecektir.

Kargo ve Teslimat

Sipariş ettiğiniz ürün stoğumuzdan çıktığından itibaren oluşabilecek hasar ve kayıp riskini lütfen göz önünde bulundurunuz. Çalıştığımız lojistik şirketi aracılıyığla yapılacak kargoyu kabul etmeniz üzerine, ürünler size teslim edildiğinde kargo tamamlanmış sayılır.

Değişim ve İade

Lütfen web sitemizden satın aldığınız ürünlere uygulanan İade Politikamızı okuyunuz

Gizlilik Sözleşmesi Değişiklikleri

Gizlilik Politikamız sitedeki ve yürürlükteki kanundaki yeni gelişmelere bağlı olarak değişebilir. PETEK Tekstil adına Tunç Petek ve www.renklielbise.com her an değişiklik yapma hakkını elinde tutar. Herhangi bir değişiklik sitede yayınlanacaktır. En güncel bilgiler için periyodik olarak bu bölümü ziyaret edin.

Tazminat

Herhangi bir şekilde üçüncü şahıslar tarafından, web sitemizi kullanmanız ya da sizin veya internet hesabınızı (ya da bilgisayarınızı) kullanan herhangi birinin ihlali sebebiyle, tarafımıza karşı herhangi bir iddia veya fikri mülkiyet ve herhangi bir kişinin hak talebine karşı bizi tazmin etmeyi (zararlarımızı ödemeyi) kabul etmiş bulunmaktasınız.

Bölünebilirlik

Bu sözleşme koşullarından herhangi biri yargı kararıyla uygulanamaz veya hükümsüz kılınırsa, sonrasında kanuna uygun hale getirilmesi için yapılacak gerekli asgari değişiklikler sonucu sadece değiştirilmiş veya azaltılmış kabul edilmelidir. Buna bağlı olarak, her bir madde ayrı ayrı yorumlanmalı ve maddelerin birbirinden bağımsız olduğu ve etkilenmediği bilinmelidir.

Feragat

Bu koşulları ihlal ettiğiniz takdirde tarafımızdan herhangi bir önlem alınmasa dahi (dava açmak gibi), bu haklarımızdan feragat ettiğimiz anlamına gelmemektedir. Bu koşulları ihlal ettiğiniz herhangi diğer bir durumda haklarımızı sonuna kadar savunma hakkına sahibiz.

İhtilafların Çözümlenmesi

Bu sözleşme koşullarından veya aramızdaki herhangi bir anlaşmadan kaynaklan ihtilaf durumunda tahkim veya mahkeme sürecini başlatmadan önce, bu ihtilafı karşılıklı iyi niyet ve itimatla, öncelikle bizimle, uzlaşma süreci içinde çözmeyi kabul etmiş sayılırsınız.

Mücbir Sebep

Doğal afetler gibi makul kontrolümüzü aşan sebeplerden kaynaklanan herhangi bir yükümlülüğümüzün ihlalinden sorumlu değiliz.

Uygulanan Kanun ve Yargılama Hakkı

Bu satış sözleşmesi ve ürünlerin tedarik edilmesi Türk yasalarına tabidir ve Türk mahkemelerinin sözleşmeden kaynaklanan herhangi bir ihtilaf durumunda yargı hakkı vardır.

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı